Nieoficjalnie: W maju wielkie przyspieszenie dostaw szczepionek!

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”, w maju ma dojść do przyspieszenia dostaw szczepionki koncernu Pfizer. Miałyby pojawić się cztery dostawy po 1,2 miliona dawek i jedna- aż 2,4 miliona dostaw. 

Fot. Shutterstock

Według nieoficjalnych doniesień „Wprost”, rząd szykuje znaczące przyspieszenie szczepień na koronawirusa. Wszystko ze względu na nowe dostawy szczepionek, które zapowiedziała firma Pfizer. Jak się okazuje, w maju zaplanowane są cztery dostawy po 1,2 mln dawek oraz piąta wynosząca 2,4 mln dawek. Dodatkowo, w czerwcu systematycznie co tydzień ma trafiać do Polski 2 mln szczepionek.

Jak przekazał podczas ostatniej konferencji prasowej  szef KPRM Michał Dworczyk, do tej pory w Polsce wykonano ponad 8 milionów szczepień. Natomiast ponad 2 miliony osób otrzymały już drugą dawkę szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
W tej chwili w Polsce szczepienia są wykonywane za pomocą szczepionek firmy Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Również kilka dni temu pojawiła się nowa szczepionka, jednodawkowa, koncernu Johnson&Johnson.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c