Nietrzeźwy nastolatek na skradzionym motorowerze

Bielańscy mundurowi na ulicy Leśmiana zatrzymali nietrzeźwego 17-latka, kierującego skradzionym motorowerem. Mężczyzna mający ponad promil alkoholu w organizmie, widząc jadących za nim policjantów podjął nieudaną próbę ucieczki. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży pojazdu oraz kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Policjanci patrolujący nocą bielańskie ulice, około godziny 3 w nocy zauważyli kierującego motorowerem. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął gwałtownie skręcać, nie udało mu się jednak ich „przechytrzyć”, ponieważ stracił panowanie i przewrócił swój pojazd. Kierowca szybko podniósł się i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak przy ulicy Leśmiana został zatrzymany. Po badaniach okazało się, że zatrzymany 17-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Sprawą zajęli się śledczy i ustalili, że motorower, którym mężczyzna uciekał policjantom był skradziony. 17-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży motoroweru oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.