Nietypowa instalacja z Otwocka podbija sieć. „Umieściliśmy palmę w miejscu, które było oznaczone żółtą farbą jako miejsce na palmę”

Co powstanie, gdy zainspirujemy się palmą z ronda de Gaulle’a i postanowimy wykorzystać pomysł w Otwocku? Pokazuje to grupa Ładnie Zmieniamy Krajobraz, która wykorzystuje znane absurdy do stworzenia niecodziennych instalacji.

Fot. Ładnie Zmieniamy Krajobraz / Facebook

„Pomysł zrodził się jakiś czas temu. Szukaliśmy tylko odpowiedniego miejsca, żeby zrobić takiego psikusa” – opowiada nam organizacja.

„Ku naszemu ogromnemu zdumieniu okazja nadarzyła się nader szybko. Oto bowiem otwoccy drogowcy przygotowując rondo przy Reymonta/Żeromskiego sami stworzyli nam idealne miejsce do posadowienia palmy.

Przygotowania nie były skomplikowane. Z palmą w rękach przespacerowaliśmy się kawałek, umieściliśmy na środku, w miejscu, które było oznaczone żółtą farbą jako „miejsce na palmę” i jak zwykle to bywa po skończonej akcji wzięliśmy nogi za pas.

Oczywiście, jak zwykle podkreślamy, nie jest to nasze ostatnie słowo. Niestety – projekty, które mamy w głowie od bardzo dawna są czasochłonne i niestety musimy konfrontować je z naszymi budżetami” – opisują nam pomysłodawcy.

Autorem żartu jest grupa Ładnie Zmieniamy Krajobraz, która ma na swoim koncie już takie oznaczenia jak np. „Specjalny obszar ochrony Siedlisk Natura 2000, rezerwat ‚Dziura Otwocka'” czy znak „Wenecja Mazowsza ” (co odnosi się oczywiście do faktu, że Otwock notorycznie zalewany jest przez wodę w czasie obfitych opadów).

Jak sami o sobie piszą autorzy ich celem jest wywołanie uśmiechu przez wykorzystanie elementu zaskoczenia, ale wszystko, co robią zawsze mieści się w granicach prawa.

Więcej o grupie dowiecie się z ich fanapge’a: https://www.facebook.com/%C5%81adnie-Zmieniamy-Krajobraz-186567115382339/

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.