„Niezwykłe znalezisko”. Trwają prace archeologiczne w Parku Polińskiego

W niedawno zrewitalizowanym Parku Polińskiego znowu trwają prace. Tym razem archeologiczne. Badacze natrafili na ślad czołgu z I wojny światowej. Zakopany jest niedaleko górki, która znana jest wszystkim sankowiczom.

Fot. Szemrany, warszawa.wikia

Fot. Szemrany, warszawa.wikia

„Na razie odkryliśmy kawałek gąsienicy. Wydaje się, że czołg jest w kawałkach, lecz to, co z niego zostało jest świetnie zachowane” – mówi nam Kamil Kawalarski, jeden z archeologów obecnych na miejscu – „To prawdziwy cud, że model A7V przetrwał do tej chwili w stanie praktycznie nienaruszonym korozją” – dodaje badacz. Prace dopiero się rozpoczynają i nie wiadomo ile potrwają jeszcze. Archeolodzy informacje o czołgu dostali już rok temu. Jego lokalizacja została zapisana w pamiętniku, który dostarczył prawnuczek żołnierza. Przez ubiegły rok trwały badania sprawdzające czy jednostka rzeczywiście tam się znajduje. Teraz przystąpiono do działania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c