Nocny apel Trzaskowskiego. Wzywa do działania

„Chyba nikt nie ma wątpliwości, że przed nami trudny czas odbudowy po tym, gdy pandemia koronawirusa wywróciła życie całego świata do góry nogami. I trudno polemizować z faktem, że proces odbudowy będzie znacznie ułatwiony i szybszy, jeżeli to wyzwanie podejmiemy wspólnie – jako Unia Europejska.” – napisał Rafał Trzaskowski. 

Fot. Pixabay

„Wiedzą o tym rolnicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy i miliony Polaków i Europejczyków. Rozumie to także większość państw wspólnoty, które chcą proces odbudowy rozpocząć jak najszybciej.
Wbrew oczywistej logice i realnym potrzebom obywateli drogę do odbudowy hamują rządy dwóch państw – Polski i Węgier. Dla celów wewnętrznej, partyjnej polityki są gotowe odciąć od szansy powrotu na prostą miliony własnych obywateli. Konsekwencje tej samobójczej polityki mogą być fatalne dla gospodarek naszych krajów.
A my nie mamy czasu do stracenia. Nie możemy czekać, aż krótkowzroczni politycy stracą władzę i wreszcie przestaną zaprzepaszczać kolejne szanse rozwojowe naszego kraju. Trzeba działać już teraz, aby jak najwięcej z tych szans uratować.
To dlatego wspólnie z burmistrzem Budapesztu

Karácsony Gergely

postanowiliśmy zwrócić się do instytucji europejskich o stworzenie takiego mechanizmu, który pozwoli Węgrom i Polsce wychodzić z kryzysu wraz z całą Unią Europejską, niezależnie od partyjnych gierek Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana. W liście do szefowej Komisji Europejskiej, który skierowaliśmy także do władz Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, apelujemy o takie rozwiązanie, które pozwoli środki na odbudowę skierować wprost do samorządów.

List podpisało już niemal 300 samorządowców z obu krajów, a lista wciąż się wydłuża. Reprezentujemy miliony mieszkańców naszych krajów, którzy nie godzą się na rujnowanie ich perspektyw. To w ich imieniu i w obronie ich interesów napisaliśmy nasz list. I będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by Polska i Węgry nie zostały wykluczone z wielkiego programu odbudowy. Bo Polska i Węgry to znacznie więcej niż politycy, którzy chwilowo sprawują najważniejsze funkcje w państwie.
W dniach 9-11 grudnia, obok flag narodowych i lokalnych, wywiesimy w naszych małych ojczyznach także flagi unijne – aby pokazać, że Polska i Węgry to nie tylko antyunijne rządy, ale przede wszystkim miliony obywateli, którzy swoją przyszłość wiążą ze wspólną Europą. Apeluję i zachęcam Was –dołączcie do akcji #PotrzebUEmy, wywieście razem z nami unijne flagi!” – apeluje prezydent Warszawy.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c