Nowa prognoza rozwoju epidemii. Kiedy koniec lockdownu?

Według wszystkich analiz jesteśmy już po szczycie trzeciej fali. Z najnowszych przewidywań wynika, że liczba zakażeń będzie spadać powoli. Przez to lockdown i obostrzenia mogą pozostać z nami przez dłuższy czas.

Fot. Warszawa w Pigułce

Prof. Tyll Krüger z Politechniki Wrocławskiej, który jest założycielem grupy MOCOS (Modelling Coronavirus Spread), opracował prognozę rozwoju epidemii koronawirusa.

Ekspert w rozmowie z PAP wskazuje, że zakażenia na poziomie 3-5 tys. przypadków dziennie osiągniemy dopiero w drugiej połowie maja. Według prognozy eksperta w Polsce Covid-19 przeszło 30 proc. obywateli. Dodając do tego liczbę zaszczepionych to wciąż za mało osób, by uniknąć wzrostu zakażeń. To może doprowadzić do powstania czwartej fali i tym samym kolejnych obostrzeń i przedłużenia obecnych.

Ekspert apeluje o zgłaszanie się po szczepionkę. Ocenił, że przy założeniu, że program ruszy pełną parą, a ludzie będą chętnie się szczepili, epidemię uda się opanować już w lecie.

Źródło: PAP / Warszawa w Pigułce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c