Nowe szczepionki i paszporty covidowe. Szef KPRM zdradza nowe szczegóły

Szef KPRM Michał Dworczyk nakreślił jak mają wyglądać tzw. paszporty covidowe, oraz zapowiedział nową szczepionkę przeciw COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Szef KPRM Michał Dworczyk w porannej rozmowie RMF FM potwierdził, że nowa szczepionka firmy Covavax może być zarejestrowana już w połowie czerwca.

Jeżeli Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdzi nową szczepionkę w połowie czerwca, będzie ona dostępna na ternie całej Unii Europejskiej,  a więc również i w Polsce. Według statystyk jakie przywołał, już 48 procent osób pełnoletnich w Polsce zarejestrowało się lub zaszczepiło pierwszą dawką.

Michał Dworczyk pytany był również o tzw. paszporty covidowe.

„Można to najprościej wytłumaczyć w taki sposób, że będzie rozwiązanie czy rodzaj aplikacji, w których będą skumulowane informacje na temat osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz osób, które wykonały czy mają aktualny test covidowy” – wyjaśniał Dworczyk.

Dodał, że pilotażowy program zacznie się między 20 a 25 maja, jednak o szczegółach, w najbliższych dniach poinformuje Ministerstwo Zdrowia.

Więcej o nowych szczepionkach i programie, Michał Dworczyk ma powiedzieć na środowej konferencji po godz. 13.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c