Nowy przypadek wścieklizny w Warszawie!

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii potwierdził już trzydziesty przypadek wścieklizny u zwierząt na Mazowszu. Zakażony jest lis przebywający na terenie stolicy.

Fot. Pixpies

W województwie mazowieckim od początku roku potwierdzono już 30 przypadków wścieklizny. Wśród zarażonych zwierząt najwięcej jest lisów, bo aż 26. Pozostałymi chorymi zwierzętami były 2 psy, kot i borsuk.

Teraz Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował, że właśnie odnotowano kolejny przypadek wścieklizny. Zakażony jest lis, który pojawił się w Warszawie, a dokładnie w dzielnicy Wawer.

Przypomnijmy, w części powiatów na Mazowszu oraz w Warszawie obowiązuje rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny. Na tych terenach trzeba pamiętać o zapinaniu swoich zwierząt na smycz podczas spacerów. Dodatkowo zarówno koty, jak i psy, muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Nie można również organizować wydarzeń z udziałem zwierząt.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.