O krok od tragedii! Konar drzewa spadł na przejście dla pieszych

W poniedziałek 14 stycznia funkcjonariusze z VII Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o konarze drzewa, który spadł na przejście dla pieszych przy ulicy Boremlowskiej na Pradze Południe Natychmiast udali się pod wskazany adres.

Fot. Straż Miejska m. st. Warszawy

Na miejscu zabezpieczyli przejście dla pieszych wraz z leżącym na nim dużym konarem drzewa. W tym samym czasie wezwali na pomoc straż pożarną. W trakcie prac mających na celu oczyszczenie drzewa ze spróchniałych i zagrażających życiu konarów przez strażaków do funkcjonariuszki i funkcjonariusza podszedł mieszkaniec tej ulicy.

Stwierdził, że mieszka tuż obok i od września 2018 roku starał się o interwencję służb miejskich w sprawie tego starego drzewa. Był miło zaskoczony szybką reakcją straży miejskiej i nie mógł nachwalić się profesjonalizmu i zaangażowania funkcjonariuszy. Przy okazji wskazał strażakom inne drzewo z równie niebezpiecznym spróchniałymi konarami, które też zostało oczyszczone.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.