Obawy Polaków. Co jest na pierwszym miejscu? Wcale nie wirus i choroba

Ostatni rok pod znakiem pandemii COVID-19 mógł przynieść wiele obaw i lęków związanych z przyszłością. Tą najbliższą jak nieco dalszą. Wyniki przeprowadzonych badań wcale jednak nie wskazują, że największą obawą Polaków jest ryzyko zakażenia i zachorowania na COVID-19

Fot. Pixabay

Według sondażu United Surveys przeprowadzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazeta Prawna” to wcale nie zakażenie i choroba COVID-19 jest największą obawą Polaków. Przynajmniej nie bezpośrednio.

Najwięcej ankietowanych bo aż 36,6%, najbardziej obawia się wzrostu cen. Inflacja od początku roku daje się wszystkim we znaki co odzwierciedla się w wynikach badań.

Na drugim miejscu znalazło się ponowne zamknięcie gospodarki. Tego obawia się 16,2 procent ankietowanych. Trzecie miejsce pod względem obaw niemal po równo zajmują polityczna wojna (14,5%) oraz  czwarta fala epidemii (14,2%).

Po kilka procent ankietowanych obawia się, że szczepionki nie okażą się skuteczne, zamknięcia szkół czy utraty pracy. Co ciekawe, aż 6,2% ankietowanych deklaruje że nie ma żadnych obaw.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c