Obcokrajowiec zaatakował starszą kobietę, wyrywając jej torebkę

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 34-letniego obywatela Litwy podejrzanego o kradzież i uszkodzenie ciała. Mężczyzna podbiegł do pokrzywdzonej, kiedy ta była na spacerze z mężem. Szarpnął za pasek od torebki, przewrócił kobietę, po czym uciekł z „łupem”, próbując jeszcze ukryć się w pobliskiej przychodni. Za te przestępstwa 34-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło około południa w centrum miasta, kiedy para wracała ze spaceru do domu. Tuż przed wejściem do budynku do kobiety podbiegł młody mężczyzna i szarpnął za pasek torebki, którą 82-latka miała na ramieniu. Kobieta przewróciła się a napastnik uciekł z torebką, w której były pieniądze, dokumenty i karty płatnicze.

34-latek słysząc okrzyki męża napadniętej 82-latki „łapać złodzieja”, wbiegł do pobliskiej przychodni, próbując w ten sposób ukryć się pośród pacjentów, bezskutecznie. Na krzyk mężczyzny zareagowały obecne w przychodni osoby, które wezwały na miejsce policję.

Pokrzywdzona kobieta odzyskała swoją własność, a napastnik w kajdankach na rękach został przewieziony do policyjnego aresztu.  34-latek usłyszał już zarzuty kradzieży i uszkodzenia ciała, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.