Obostrzenia dla niezaszczepionych. Michał Dworczyk zabiera głos

Michał Dworczyk wypowiedział się na temat obostrzeń dla zaszczepionych i przymusu szczepień. Temat rozgorzał na nowo po deklaracji Francji, która wprowadziła takie regulacje.

Fot. Warszawa w Pigułce

Władze Francji zapowiedziały, że niezaszczepione osoby będą miały zakaz wchodzenia do restauracji, centrów handlowych, korzystania z obiektów kultury i rozrywki, a nawet brak możliwości podróży pociągami i samolotami na dłuższym dystansie. Dodatkowo szczepienia mają być obowiązkowe dla służb medycznych.

W tej chwili zaszczepionych jest 55 proc. pełnoletnich Polaków. Specjaliści mówią, że to nie wystarczy, by zabezpieczyć nas przed kolejną falą. Polski rząd przyznaje, że problem z brakiem chętnych na szczepienie jest, do tego stopnia, że część szczepionek sprzedajemy na wschód, by się nie przeterminowały.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wypowiedział się w Polskim Radiu 24 na temat szczepień. Przyznał, że nie ma na razie planów wprowadzenia obowiązków szczepień. – Natomiast chyba jest czymś oczywistym, że warto czerpać doświadczenia od naszych partnerów zagranicznych, warto analizować rozwiązania, które są przyjmowane w innych krajach – część z nich to są dobre rozwiązania, efektywne, a część może okazać się nieefektywnymi – stwierdził minister.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c