Obostrzenia mogą wrócić. Adam Niedzielski podał granicę

Minister Zdrowia zapowiedział, że będzie rekomendował za powrotem obostrzeń, jeżeli dzienna liczba zakażeń przekroczy 10 tys.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z „Dziennikiem Gazeta Prawna” powiedział, że będzie rekomendował za powrotem obostrzeń jeżeli dzienna liczba zakażeń przekroczy 10 tys.

We wtorek 9 lutego liczba zakażeń koronawirusem wyniosła 4029 w całym kraju. Statystyki w każdym tygodniu poprawiają się, jednak rząd obawia się najbliższych luzowań bo to może prowadzić do kolejnego skoku zachorowań.

„Przy odmrażaniu gospodarki mamy duszę na ramieniu. Jesteśmy jednak w lepszej sytuacji niż w ubiegłym roku, bo mamy chociażby szpitale tymczasowe.” – powiedział minister DGP.

Niedzielski tłumaczy, że utrzymywane wciąż szpitale tymczasowe to realna polisa na wypadek nadejścia trzeciej fali pandemii. Przy liczbie zakażeń powyżej 30 tys. system ochrony zdrowia nie podoła – przyznał minister.

Luzowanie obostrzeń zacznie się 12 lutego, jednak nie wszystkie branże zostaną odmrożone. Od piątku otwarte zostaną hotele przy 50 procentowym obłożeniu, podobnie kina i teatry. W reżimie sanitarnym otwarte zostaną stoki, baseny oraz boiska zewnętrzne i korty tenisowe. Restauracje, kluby fitness i siłownie wciąż są na końcu kolejki do otwarcia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c