Obostrzenia mogą wrócić za 10 dni

Rząd wprowadził w piątek 12 lutego luzowanie obostrzeń na próbne dwa tygodnie. Pierwszy weekend z otwartymi hotelami na tyle wstrząsnęły turystami, że w Zakopanem doszło do wielu burd i awantur a policja interweniowała ponad 300 razy. Minister Zdrowia Adam Niedzielski na porannej konferencji odniósł się do tych wydarzeń i zapowiedział możliwy powrót obostrzeń. 

fot. Pixabay

Minister Zdrowia Adam Niedzielski nie wykluczył powrotu obostrzeń. Na porannej konferencji odniósł się do weekendu w Zakopanem gdzie tłumy turystów nie przestrzegały reżimu sanitarnego.

„Nie chcielibyśmy aby Krupówki stały się początkiem trzeciej fali pandemii” – powiedział minister.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował raz jeszcze o rozsądne zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie dodał, że rząd nie planuje przywracania obostrzeń przed założonym terminem dwóch tygodni.

„Jeśli rzeczywiście dojdzie do wzrostu zakażeń, będziemy musieli za te 10 dni, zamiast dokonywać kolejnego luzowania, to wprowadzić nowe obostrzenia. Na razie jednak ten wzrost liczby zakażeń nie jest jakiś dramatyczny” – powiedział premier.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c