Od dzisiaj spore zmiany. Powrót do stacjonarnych zakupów, ale nie tylko

Luzowanie obostrzeń od 4 maja to kolejny krok ku normalności. Dzisiaj uczniowie klas początkowych wracają do nauczania stacjonarnego w szkołach podstawowych, a klienci galerii handlowych również kończą z zakupami online. Maturzyści za to przystępują do egzaminu z języka polskiego. 

Fot. Pixabay

Od wtorku 4 maja znikają kolejne obostrzenia. Jeżeli spadkowy trend zakażeń koronawirusem utrzyma się, za dwa tygodnie zrzucimy maseczki w przestrzeni publicznej.

Od dzisiaj działalność wznawiają galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane. Wciąż obowiązuje reżim sanitarny oraz limit 1 osoby na 15 m.kw.

Podobny limit obowiązuje w muzeach i galeriach sztuki, które również dzisiaj wznawiają działalność. Tak sam limit obowiązuje również we wszystkich obiektach kultu religijnego. Wcześniej obowiązywał limit 1 osoby na 20 m. kw.

Do szkół wracają pierwsze trzy roczniki szkół podstawowych, ale również dzisiaj najstarsze roczniki szkół średnich zmierzają do szkół na egzamin maturalny z języka polskiego.

Trzymamy kciuki!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c