Odnaleziono dokumenty z czasów II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Strażnicy miejscy z Ochoty znaleźli torbę z dokumentami pochodzącymi z okresu II wojny światowej. Zostały one zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Były już poszukiwane przez obywatela Wielkiej Brytanii

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

We wtorek ok. godz. 15.30 strażnicy z Ochoty otrzymali zgłoszenie, że na ul. Nowogrodzkiej leży czarna torba. Kilka minut później została odnaleziona przez strażników miejskich. Znajdowały się w niej dokumenty z okresu II wojny światowej, zdjęcia rodzinne oraz paszport brytyjski.

Rozpoczęliśmy poszukiwania właściciela. Ze względu na to, że były to dokumenty brytyjskie, skontaktowaliśmy się również z ambasadą Wielkiej Brytanii. Tam przekazano nam, że dzień wcześniej zgłosił się do ambasady człowiek, który poinformował, że zgubił dokumenty należące do jego rodziny – mówi Jacek Forysiak, naczelnik III Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Strażnicy przekazali zabezpieczone dokumenty Ambasadzie Brytyjskiej.

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.