Oficjalne ustalenia prokuratury: odnalezione ciało to zwłoki Dawida

Prokuratura oficjalnie ogłosiła, że odnalezione ciało to zwłoki Dawida Żukowskiego. Bliższe informacje w tej sprawie prokuratura ma podać jeszcze dziś.

Fot. Policja

„Dysponujemy już ustaleniami i możemy potwierdzić, że odnalezione ciało to zwłoki Dawida” – poinformował prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Ciało dziecka odnaleziono w sobotę na trasie pomiędzy Warszawą, a Grodziskiem Mazowieckim.

Z ustaleń policji wynika, że ojciec odebrał dziecko 10 lipca o godzinie 17 od dziadków. Miał odwieźć je do jego matki do Warszawy, jednak tego nie zrobił. Później miał wysłać do swojej byłej partnerki SMS o treści: „nigdy nie zobaczysz już syna”.

O godzinie 21, 32-latek targnął się na swoje życie, rzucając się pod pociąg. Matka zgłosiła zaginięcie chłopca o północy. Policja powiązała obydwa zdarzenia i rozpoczęła dochodzenie. Po pewnym czasie znaleziono samochód Pawła Ż., zaparkowany kilka kilometrów od dworca. Dawida jednak w nim nie było.

20 lipca służby podały tragiczną informację o znalezieniu ciała chłopca na trasie Grodzisk Mazowiecki-Warszawa. Asp. sztab. Mariusz Mrozek ze Stołecznej Policji oświadczył, że z „prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością” znaleziono ciało poszukiwanego Dawidka. W poniedziałek prokuratura oficjalnie potwierdziła te przypuszczenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c