Ogród na dachu BUW znów dostępny dla spacerowiczów! Wielkie otwarcie po dłuższej przerwie

Po przerwie związanej z trwającą kwarantanną i bardziej rygorystycznymi obostrzeniami, Biblioteka Uniwersytecka otworzyła zieloną część swojego dachu. Znów można zwiedzać uniwersytecki ogród.

fot. Wikipedia

Biblioteka Uniwersytecka po dłuższej przerwie umożliwiła odwiedzanie ogrodu znajdującego się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, mieszczącej się przy ul. Dobrej 56/66.

Jak poinformowały władze uczelni, biblioteczny ogród będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 08:00 do 20:00.

Pierwsi spacerowicze mieli okazję odwiedzić ogród wczoraj. Frekwencja była umiarkowana, a większość dostępnych ławek w większości zajęta przez odwiedzających ogród.

Jak z dumą podkreślili przedstawiciele BUWu, uniwersytecki ogród dachowy jest jednym z największych tego typu obiektów w całej Europie. Składa się on z części górnej o powierzchni 2000 metrów kwadratowych oraz dolnej, liczącej 15000 metrów kwadratowych.

Wejście na dach umożliwia obejrzenie panoramy miasta. Z jego poziomu widać również Wisłę. Spacerujący będą mieli okazję do podziwiania kwitnących właśnie gatunków: miniaturowej jabłoni oraz różowej wiśni i forsycji.

Korzystanie z uroków uniwersyteckiej zieleni możliwe jest z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa i sposobu przemieszczania się po przestrzeni publicznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c