Ogromne zmiany na parkingach sieci Lidl. Ta dodatkowa usługa będzie za darmo na każdym parkingu!

Sieć sklepów Lidl w Polsce przyśpiesza tempo w dostosowywaniu swoich parkingów do potrzeb klientów korzystających z samochodów elektrycznych. Do 2025 roku każdy sklep Lidl na terenie Polski ma być wyposażony w stację ładowania dla aut elektrycznych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Obecnie, jak podaje serwis elektrowóz.pl, pod 60 sklepami sieci Lidl w Polsce funkcjonują już ładowarki do aut elektrycznych. Stacje ładowania działają tylko w godzinach otwarcia sklepów, a czas ładowania jest ograniczony do 1 godziny. Istotnym jest fakt, że klienci chcący skorzystać ze złącza AC muszą posiadać własny przewód ładowania. Ambitny plan sieci zakłada, że do końca 2025 roku stacje ładowania będą dostępne przy każdym sklepie Lidl w kraju.

Na chwilę obecną, Lidl oferuje swoim klientom możliwość bezpłatnego ładowania pojazdów elektrycznych. Jednakże, patrząc na doświadczenia innych krajów, gdzie Lidl już wprowadził opłaty za ładowanie (np. w Czechach i w Szwajcarii), można przypuszczać, że taka zmiana może również zajść w Polsce. Inicjatywa Lidl wpisuje się w globalny trend ekologiczny i promowanie elektromobilności. Dostępność stacji ładowania w popularnych punktach handlowych jak Lidl może nawet przyczynić się do wzrostu popularności samochodów elektrycznych w Polsce, bo stacji ładowania będzie dzięki temu dużo więcej.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]