Ogromny problem z oglądaniem TVP w całym kraju. Ktoś blokuje sygnał?

W całym kraju, w tym w Warszawie widzowie mają problem z odbiorem Telewizji Polskiej. Jacek Kurski chce poinformować ABW, a KRRiT będzie się domagać szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie od operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej, firmy EmiTel.

Fot. ebnz / Wikimedia Commons

Wczoraj TVP informowała, że aż w 13 województwach nie ma sygnału publicznej telewizji. Pomimo, że Warszawa do nich nie należała, kilku naszych Czytelników również miało problem z tym problem.

Jacek Kurski, prezes TVP w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl stwierdził, że sprawa jest „dziwna i niezrozumiała” i poinformował, że wie o niej już Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Powiedział, że będzie chciał, aby sprawą zajęła się także ABW.

Wpolityce.pl dowiedział się natomiast, że dla KRRiT tłumaczenie EmiTelu o tym, że problem wynika z błędów w synchronizacji, jest niewystarczające. Portal podaje również, że służby państwowe mają sprawdzić czy sygnał nie jest zakłócany z zewnątrz.

TVP przekazał, że EMiTel wzmocnił podobno sygnał, ale nadal wielu odbiorców nie może oglądać telewizji. Na stronach TVP Info możemy przeczytać, że widzowie nie wierzą w przypadek:

Widz spod Warszawy: „Witam. Oglądam od wczoraj w TVP info problemy z brakiem dostępu. Początkowo myślałem, że to jakaś ściema bo mam telewizję z satelity ale również odbieram naziemną i po przełączeniu na naziemną ŻADEN kanał TVP mi nie działał”.

Widz z Wrocławia: „Chciałbym poinformować iż znowu nie ma sygnału min. TVP info, TVP 1, TVP 2. Wczoraj wieczorem i przed wczoraj tez były problemy z odbiorem raz było raz nie. Jesteśmy z Państwem!”.

Widz z Krakowa: „Chciałem zgłosić chwilowe przerwy w nadawaniu sygnału MUX 3 TVP INFO i wszystkich programów TVP w Krakowie, dzielnice – Krowodrza zachód. Sygnał zanika na parę minut do „0” potem powraca. Co ciekawe dzieje się to już od piątku 16.12. i zawsze w momentach relacji ważnych wydarzeń z Warszawy, bądź polityków partii rządzącej, czy podczas orędzia Pani Premier”.

Telewizja zachęca do przesyłania jej wszystkich takich przypadków tak, aby jak najszybciej naprawić problem.

EmiTel wydał też oświadczenie w tej sprawie:

EmiTel Sp. z o.o., operator świadczący usługi cyfrowej emisji programów telewizyjnych, informuje, iż od momentu wystąpienia pierwszych problemów technicznych w dniu 17 grudnia br., współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej, przy ustalaniu przyczyn zakłóceń sygnału telewizyjnego TVP na multipleksie MUX-3.

Na chwilę obecną ustalono, że problemy techniczne dotyczą 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX-3, w ramach których nastąpiły kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji SFN. W związku z charakterem zakłóceń, miały one ograniczony zasięg – zgodnie z szacunkami Działu Radiodyfuzji potencjalna utrata pokrycia może wynosić 10-12% populacji kraju (mapa z zasięgiem potencjalnych zakłóceń stanowi załącznik do niniejszego oświadczenia).

O sytuacji na bieżąco są informowane służby techniczne i władze Telewizji Polskiej w ramach zawartych umów o świadczenie usług rozpowszechniania programów TVP na multipleksie MUX-3.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.