Ostrzeżenie MSZ przed podróżami zagranicznymi

Podróże za granicę mogą wiązać się z trudnościami, zwłaszcza przy powrocie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje by unikać podróży, które nie są konieczne. 

Fot. Pixabay

Wyjazd turystyczny może okazać się problematyczny, zwłaszcza w momencie powrotu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje by unikać podróży zagranicznych gdy nie jest to konieczne. Wracając z takiej podróży należy poddać się kwarantannie lub samoizolacji. By tego uniknąć należy posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przez przyjazdem. Test można również wykonać już w Polsce.

Apel wynika ze złej sytuacji epidemicznej na świecie i utrzymującą się tendencja wzrostową liczby zakażeń i zachorowań na COVID-19. Pod uwagę trzeba również wziąć możliwość nagłej zmiany w organizacji ruchu lotniczego co może narazić podróżnych na dodatkowe koszty.

Sytuację epidemiologiczną oraz warunki wjazdu do poszczególnych państw można sprawdzić na stronach MSZ w zakładce „informacje dla podróżujących”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c