Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami, burzą i bardzo silnym wiatrem!

Mimo, iż pogoda osiągnie dzisiaj około 4 st. Celsjusza, dla Warszawy i okolic zapowiadany jest silny wiatr oraz intensywne opady śniegu z deszczem. Możliwe, że wystąpi również burza.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„We wtorek (1.12) spodziewany jest zachodni i południowo-zachodni wiatr osiągający w porywach do 80 km/h. Towarzyszyć mu mogą intensywne opady deszczu oraz burze.” – czytamy w komunikacie serwisu twojapogoda.pl – „Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.