Padł ci telefon w SKM? Od dziś na ładujesz go w pociągu!

Od poniedziałku, 26 października, w wybranych pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej można już naładować tablet, czytnik lub telefon. Spółka uruchomiła również system powiadamiania o zmianach i utrudnieniach w ruchu pociągów.

fot. R. Motyl Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz Krystyna Pękała, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej podczas briefingu prasowego towarzyszącego uruchomieniu nowych usług w pociągach SKM

fot. R. Motyl
Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz Krystyna Pękała, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej podczas briefingu prasowego towarzyszącego uruchomieniu nowych usług w pociągach SKM

Stale podnosimy komfort komunikacji miejskiej, inwestujemy w tabor i nowe technologie. A dziś wprowadzamy kolejne ułatwienia – system powiadamiania i ładowarki USB w pociągach – mówi Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Szybka Kolej Miejska jest pierwszym przewoźnikiem w stolicy, który umożliwił pasażerom naładowanie baterii telefonu, tabletu czy czytnika książek podczas podróży. W poniedziałek, 26 października na tory wyjechały pierwsze dwa pociągi (19 WE i 14 WE) wyposażone w ładowarki USB. Montaż w pozostałych pociągach zakończy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W każdym z członów pociągu znajdą się docelowo po dwie ładowarki.

Spółka uruchomiła również system powiadamiania o utrudnieniach w ruchu za pośrednictwem SMS.  Pasażerowie, którzy zapiszą się do usługi otrzymają informacje o opóźnieniach pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (powyżej 30 minut), zmianie tras, skróceniu relacji, odwołanych kursach czy zawieszeniu kursowania. Co ważne to pasażerowie zdecydują o zakresie usługi – czy ma dotyczyć wszystkich, czy jedynie wybranych linii. Wystarczy wysłanie odpowiedniego SMS na numer 4777. Użytkownicy zapłacą jedynie za wysłanie wiadomości włączającej i wyłączającej usługę. Pozostałe będą bezpłatne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.