Pandemia w Polsce. Padł rekord zgonów!

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano ponad 21 tysięcy nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby zmarły 803 osoby z COVID-19. Jest to największa liczba zgonów od początku pandemii.

Fot. Pixabay

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. W ciągu ostatniej doby odnotowano 21 283 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia przekazało także, że zmarły aż 803 osoby, wśród nich 182 z powodu zakażenia COVID-19, a 621 z chorobami współistniejącymi.

Jest to rekord zgonów. Wcześniej resort zdrowia podawał już informację o 954 zgonach w ciągu doby, jednak okazało się, że do dobowej liczby dodano także niektóre zgony odnotowane w czasie świąt wielkanocnych. Dotychczas największa liczba zgonów padła 9 kwietnia i wyniosła 768.

Podano także informacje dotyczącą zajętych łóżek w szpitalach covidowych. W tej chwili zajętych miejsc jest 33 906. Osób zakażonych w placówkach, którzy wymagają podłączenia do respiratorów jest 3457.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c