Papierosy będą wkrótce nielegalne w Polsce! Wszystko przez przepisy unijne, którym nie sprostaliśmy!

Palacze w Polsce będą mieli niedługo duży problem. Aby w Polsce po 20 maja możliwa była sprzedaż wyrobów tytoniowych, nasz kraj musi wprowadzić system Track&Trace. Problem w tym, że do Sejmu nie wpłynęła żadna ustawa w tej sprawie, a termin już niedługo.

Fot. Warszawa w Pigułce

Od 20 maja 2019 roku w każdym kraju musi być wprowadzony system, Track&Trace. Monitoruje on proces podróży każdej paczki od produkcji przez sklepy aż do użytkownika końcowego.

Wbrew pozorom nie jest to proste. W systemie ma się bowiem znaleźć każda paczka z numerem seryjnym, informacjami na temat magazynowania, przeniesienia transakcji, rodzajem tytoniu i masą innych informacji.

Stworzenie systemu będzie więc trwało. Problem w tym, że do Sejmu nie wpłynął nawet projekt ustawy w tej sprawie. Jeżeli nie zostanie on wprowadzony i uruchomiony do 20 maja 2019 roku, Polska przestanie produkować papierosy. Niemożliwością będzie także sprowadzanie ich z zagranicy.

Papierosy będą więc sprzedawane dopóki znajdują się ich zapasy w sklepach. Potem palacze będą mieli problem i polski budżet również. W 2017 r. budżet państwa z tytułu akcyzy uzyskał dochody w wysokości 68,8 mld zł, w tym 18,8 mld zł z wyrobów tytoniowych i tytoniu. To dane z w przygotowanego przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej raporcie dot. rynku tytoniu w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c