Piękna akcja charytatywna: zjedz obiad z seniorem

Starsi ludzie często borykają się z problemem samotności. Brak dostępu do internetu, niewielu znajomych i częste zaganianie ze strony najbliższych wpędza ich w poczucie tego, że są kimś zbędnym. Szansę na poprawę tej sytuacji jest nowa akcja charytatywna – zjedz obiad z seniorem.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Redakcja Sadyba24, chce przeprowadzić akcję, która podbiła Płock:

„W ostatnią niedzielę wystartowała tam pierwsza edycja akcji charytatywnej „Obiad”. W skrócie, pomysł polega na tym, że raz na tydzień, właśnie w niedzielę, lokalni wolontariusze odwiedzają osoby samotne z okolicy (jeden wolontariusz jedną osobę). Wspólnie jedzą obiad, przy okazji rozmawiając. Obiady te pochodzą z lokalnych knajp, które chcą pomóc samotnym osobom starszym na zasadzie wolontariatu. Każda restauracja sama deklaruje, ile takich obiadów może wystawić na wynos co tydzień (minimum 2 – jeden dla samotnej osoby starszej i 1 dla wolontariusza). Zobowiązanie jest poważne – wchodząc do akcji, restauracja zobowiązuje się wspierać ją swoimi zestawami obiadowymi przez cały czas trwania programu, czyli kilka miesięcy.” – opisuje portal Sadyba24.

Jednak oprócz dobrej woli restauratorów, którzy hojnie wsparli akcję, potrzeba jeszcze wolontariuszy, którzy będą chwili z seniorami spędzić miło czas.

Wszystkie osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami lub koordynatorem/ami, proszonę są o wysłanie prywatnej wiadomości na profilu Ogrodowe Miasto Sadyba24 lub przez wysłanie e-maila na adres [email protected].


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c