Piękne murale na Grzybowskiej na zlecenie Ghelamco [ZDJĘCIA]

Przestrzeń publiczna i jej estetyka nabierają coraz większego znaczenia nie tylko dla władz miast, ale także dla firm deweloperskich. Jak zadbać o przestrzeń wokół inwestycji i sprawić, by znalazła się ona na artystycznej mapie miasta?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Udało się to belgijskiemu deweloperowi Ghelamco i Good Looking Studio, największej polskiej firmie specjalizującej się w wykonywaniu ręcznie malowanych murali. Efektem są dwie prace wykonane we współpracy z wybitnymi artystami, polskim i belgijskim. Uzupełniają one przestrzeń nowoczesnego Placu Europejskiego przy Warsaw Spire.

Do współpracy zostało zaproszone Good Looking Studio – największa tego typu firma w Polsce i dwóch wybitnych artystów: François Schuiten oraz Rafał Olbiński.

Efekty tej współpracy można podziwiać na Placu Europejskim przy Warsaw Spire na szczytach budynków przy ul. Grzybowskiej. Ze względu na długi okres ekspozycji Good Looking Studio przed rozpoczęciem prac, na zlecenie Ghelamco, także wyremontowało elewację budynku.

„Ghelamco jest nie tylko deweloperem tworzącym nowoczesne budynki biurowe, ale także mecenasem sztuki, który działa poprzez fundację Sztuka w Mieście. Daliśmy warszawiakom dwa murale, które dopełniają przestrzeń, jaką jest Plac Europejski”– komentuje dyrektor zarządzający Ghelamco CEE Jeroen van der Toolen.

Patrząc na ostatnie lata mamy za sobą projekty dla kilku dużych deweloperów na terenie inwestycji. Murale ciekawie urozmaicają przestrzeń ślepych ścian przy inwestycjach i cieszą się dużym poparciem mieszkańców” – mówi Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio.

Współpraca z artystami przy tworzeniu murali jest coraz popularniejsza. Kompetencje i know how takich firm, jak Good Looking Studio pozwalają na odtworzenie każdej pracy w fotograficznej jakości. Dzięki temu obrazy namalowane na elewacjach tworzą tak niesamowity efekt. Grafiki autorstwa znanych artystów nadają muralom miana dzieł sztuki i stają się ważnymi punktami na kulturalnej i artystycznej mapie miasta.

François Schuiten jest bardzo znanym belgijskim rysownikiem komiksowym.  Był najbardziej wymagającym artystą z jakim mieliśmy okazję współpracować. Niesamowity człowiek. Doskonale wie, czego chce. Wie jak ma wyglądać jego praca w dużym formacie. Zależy mu na najwyższej jakości odwzorowania by poszczególne postacie przekazywały odpowiednie emocje” – tak współpracę z artystą wspomina Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio.

Miasta i firmy deweloperskie są coraz bardziej otwarte na przenoszenie prac ilustratorów, grafików, fotografów. Pozwala to na pełniejsze wykorzystanie możliwości malarstwa wielkoformatowego, a przede wszystkim poprawia estetykę wielu miejsc i inwestycji. Angażowanie do współpracy wybitnych artystów podnosi nie tylko prestiż inicjatywy, ale przede wszystkim sprawia, że miasto wzbogaca się o kolejne ciekawe miejsce na swojej kulturalno – artystycznej mapie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c