Pierwszy dzień kontroli na WUM. Nałożone zostaną ogromne kary

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował o wynikach kontroli przeprowadzanej przez NFZ na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. „Już po pierwszym dniu kontroli przedstawicieli NFZ w WUM możemy powiedzieć, że doszło do złamania zasad Narodowego Programu Szczepień. ” – powiedział minister.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak powiedział minister Adam Niedzielski „Osoby zaszczepione poza kolejnością, zarejestrowano jako personel niemedyczny, pracujący w szpitalu.”

Już po pierwszym dniu kontroli wynika, że doszło złamania zasad Narodowego Programu Szczepień. Minister Adam Niedzielski zapowiedział, że minimalna kara która będzie nałożona na WUM to 250 tys. Kara ta może ulec podwyższeniu.

„Będziemy chcieli zweryfikować czy członkowie personelu medycznego byli odpytywani ws. dodatkowej puli szczepień oraz czy dopisanie osób spoza kolejności odbyło się na poziomie UCK czy samego uniwersytetu.” – dodał minister.

Kontrola ma potrwać do końca tygodnia. Adam Niedzielski zdementował informację, jakoby przygotowana była akcja promocyjna z udziałem celebrytów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c