Pilna informacja GIOŚ! Zostaną przekroczone normy na terenie woj. mazowieckiego

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska informuje o wystąpieniu ryzyka przekroczenia w dniach 1-2 października 2020 r.  poziomu informowania  dla pyłu zawieszonego PM10 (100 µg/m3) na terenie województwa mazowieckiego.

Fot. Shutterstock

W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć jutro 02.10.2020 r., warszawski poziom alarmowania (100 ug/m3). Zalecenia: Unikanie przebywania na dworze. Unikanie wietrzenia pomieszczeń. Zrezygnowanie z aktywności fizycznej na dworze Zalecenia kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych” – czytamy w komunikacie SMS od Miasta Stołecznego Warszawy

Przyczyną wysokich stężeń pyłów jest napływ transgraniczny zanieczyszczeń nad obszar Polski z kierunku wschodniego, spowodowany najprawdopodobniej pożarami lasów lub/i unoszeniem pyłu z obszarów stepowych  za wschodnią granicą Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c