PiS chce zburzyć Pałac Kultury? Gliński: Nie mam nic przeciwko

Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale musielibyśmy szybko zbudować w tym miejscu coś sensownego – powiedział dziś w wywiadzie dla RMF wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. PKiN miałby zostać zburzony na 100-lecie niepodległości.

Fot. Pixabay

Wicepremier Gliński powiedział w radiu RMF FM, że są pomysły by na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zburzyć Pałac Kultury i Nauki. Pałac stanowił „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Wybudowany w latach 1952–1955 według projektu radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, budynek inspirowany jest moskiewskimi drapaczami chmur, które z kolei inspirowane są amerykańskimi wieżowcami art déco. Architektonicznie jest mieszanką socrealizmu i polskiego historyzmu. Jest najwyższym budynkiem w Polsce. Razem ze wspornikiem antenowym, będącym integralną częścią iglicy, ma wysokość 237 metrów „Ja się akurat tym nie zajmuje. Ja się staram budować. Na przykład w okolicy Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był też używamy jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę muzeum getta warszawskiego” – powiedział Gliński.

Wysłaliśmy już oficjalne zapytanie i czekamy na stanowisko Pałacu Kultury w tej sprawie.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.