Płacisz 1 EUR, by otrzymać atrakcyjną nagrodę. Tracisz oszczędności życia

Policjanci z Puław przestrzegają przed najnowszymi oszustwami internetowymi. Kliknięcie w ofertę za 1 euro i podanie numeru karty bankomatowej kończy się wyczyszczeniem konta bankowego. W ten sposób dwoje mieszkańców Puław straciło wszystkie środki zgromadzone na kontach.

Fot. Pixabay

Do obydwu zdarzeń doszło w listopadzie w Puławach. 47-latka podczas robienia zakupów internetowych zauważyła ofertę wypróbowania telefonu komórkowego za wyjątkowo niską cenę – 1 euro. Kobieta kliknęła w link do oferty, będąc przekonaną, że pochodzi ona z popularnego sklepu internetowego gdzie robiła zakupy.

Po kliknięciu w okienko nastąpiło przeniesienie na stronę, gdzie znajdował się formularz składający się z podstawowych danych osobowych oraz numeru karty bankowej. Będąc przekonaną, że kupuje telefon za 1 euro, 47-latka wypełniła formularz podając swoje dane. Następnego dnia zorientowała się, że z jej konta zniknęła nie tylko równowartość 1 euro, ale również kilkaset złotych, które miała na rachunku. Jak bywa w takich przypadkach, telefonu oczywiście nie otrzymała.

Z podobną sytuacją spotkał się również 42-letni mieszkaniec Puław. On z kolei został oszukany podczas zakupu obuwia. Okazało się, że poza pieniędzmi za buty i równowartością 1 euro, z jego konta zniknęło blisko 2 tysiące złotych. On również, realizując transakcję musiał podać swoje dane oraz numer karty bankowej. W jego przypadku oszuści dokonali w sumie 4 transakcji, w ciągu dwóch dni. Po sprawdzeniu danych na koncie wyszło na jaw, że firmy podane w adresach przelewów nie istnieją, a konta bankowe, na które „poszły” przelewy zostały natychmiast opróżnione z pieniędzy.

Krótki poradnik o tym, jak nie dać się oszukać


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.