Po raz pierwszy od 15 lat popularny pociąg sezonowy nie wyjedzie na tory. Powód? Względy bezpieczeństwa

Od 15 lat pojawiał się w każde wakacje i kursował z Warszawy do Trójmiasta. W tym roku po raz pierwszy nie pojawi się w letnim rozkładzie jazdy. Powód? Względy bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią.

Fot. Koleje Mazowieckie

Pociąg wakacyjny Kolei Mazowieckich „Słoneczny” w roku ubiegłym przewiózł ponad 127 tysięcy osób, zaś w całej perspektywie funkcjonowania od 15 lat może pochwalić się frekwencją na poziomie 1,25 miliona pasażerów.

Pociąg „Słoneczny” cieszył się ogromną popularnością. Piętrowy tabor, wykorzystywany do tego połączenia, woził pasażerów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Na odcinku Warszawa – Trójmiasto bilet normalny kosztował 45 złotych, zaś na odcinku Ustka – Warszawa – 60 złotych. Nad morze wyjeżdżał ze stolicy o poranku, a wracał porą wieczorną.

W tym roku po raz pierwszy kultowy pociąg nie wyjdzie na tory. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, o decyzji zadecydowały względy bezpieczeństwa. Przewoźnik zaznaczył, że ze względu na sporą ilość stacji pośrednich niemożliwa jest właściwa kontrola składu, jeśli chodzi o zapełnienie i sposób ulokowania podróżnych.

Koleje Mazowieckie wspomniały też o innej trudności: inny model sprzedaży biletów sprawia, że nie da się im przyporządkować rezerwacji na konkretne miejsca siedzące, stąd też podjęto decyzję, że pociąg w tegoroczne wakacje nie wyjedzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c