Pobili go na ulicy w Olsztynie i porzucili w lesie pod Warszawą

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (16.06.2016) o 16:30 przy ul. Mazurskiej w Olsztynie. Mężczyźni pojawili się tam samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych, zaczepili na ulicy przechodnia, którego następnie pobili i siłą wciągnęli do auta, a potem odjechali w nieznanym kierunku.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Zgłoszenie z opisem tych wydarzeń oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał od kobiety, która była przypadkowym świadkiem tego zajścia.

Natychmiast do działań przystąpili policjanci z Wydziałów Kryminalnych KMP i KWP w Olsztynie oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Czynności, które w pierwszej kolejności zostały przez nich podjęte miały na celu ustalenie wszystkich możliwych świadków, by jak najprędzej móc dotrzeć do osoby pokrzywdzonej. Najważniejsze na tym etapie było ustalenie tego, kim był zabrany samochodem mężczyzna, gdzie mógł zostać wywieziony i jak najszybsze dotarcie do niego. Policjanci skupili się także na wytypowaniu ewentualnych sprawców i ich zatrzymaniu.

Wielogodzinne działania operacyjne, skrupulatna weryfikacja zebranych informacji i śladów, dały podstawy do tego, by podejrzewać, że uprowadzony mężczyzna najprawdopodobniej został przewieziony w okolice Warszawy i tam może być przetrzymywany.

W sobotę do stolicy pojechali policjanci z Olsztyna. Tam nawiązali współprace z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji. Pokrzywdzony mieszkaniec Olsztyna został odnaleziony. Trafił do jednego z warszawskich szpitali. Posiadał liczne obrażenia i złamania.

Z zebranych materiałów wynika, że sprawcy najpierw dotkliwie go pobili, używając m.in. pałki, a następnie wyrzucili 41-latka w środku nocy w lesie pod Warszawą zabierając mu rzeczy osobiste,  telefon czy nawet buty. Wstępnie ustalono, że motywem porwania były rozliczenia finansowe między pokrzywdzonym a sprawcami.

W niedzielę o godz. 14:30 w dzielnicy Bielany funkcjonariusze z Olsztyna zorganizowali zasadzkę, podczas której na parkingu przed sklepem zatrzymali trzech mężczyzn. Byli to wytypowani przez nich mieszkańcy stolicy w wieku od 25-27 lat. Zatrzymani nie kryli zdziwienia widokiem policjantów.

Jeszcze tego samego dnia zostali przewiezieni do Olsztyna i osadzeni w policyjnym areszcie.

Dziś zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty dotyczące pozbawienia człowieka wolności, pobicia i rozboju.

Przeszłość kryminalna zatrzymanych mężczyzn – mimo młodego wieku – jest bardzo bogata. Cała trójka była już wcześniej karana za rozboje i przestępstwa narkotykowe. Odbywali też kary pozbawienia wolności.
Policjanci i prokurator będą wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c