„Pobyt służbowy” pod lupą. Będą kontrole

Hotele, pensjonaty i noclegi prywatne są zamknięte dla turystów od 7 listopada. Zakaz nocowania nie obowiązuje jednak m.in. osób, które są w podróży służbowej i deklarują pracę zdalną właśnie z hotelu. Z tej opcji korzysta coraz więcej turystów.

fot. Pixabay

Zakaz noclegów coraz częściej omijany jest przez turystów zgłaszaniem pobytu służbowego. Hotele nie zawsze mogą zweryfikować faktyczny cel wizyty.

Jarosław Gowin zapowiedział jednak kontrole w hotelach i to zmasowane. Zwracam się z apelem do przedsiębiorców, aby przestrzegali przepisów; inaczej muszą się liczyć nie tylko z mandatami, ale i zawieszeniem pomocy, która opiewa łącznie na ok. 40 mld zł. – powiedział na konferencji wicepremier.

Jak informuje RMF FM wczorajsze korki na krakowskiej Zakopiance nie wynikały głównie z trudnych warunków pogodowych a powrotu turystów z „podróży służbowych”.

Kontrole w hotelach mają rozpocząć się już dziś.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c