Pociągi wracają do łask. PKP odnotowało trzykrotny wzrost względem kwietnia!

PKP Intercity poinformowało, że względem miesiąca poprzedniego nastąpił trzykrotny wzrost frekwencji wśród pasażerów. Powolne odmrażanie gospodarki przełożyło się na częstsze korzystanie z transportu publicznego.

By Jakub Murat (Muri) – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43812670

PKP Intercity odnotowało prawie trzy razy większą frekwencję w porównaniu do ubiegłego miesiąca, kiedy to odsetek podróżujących był dramatycznie niski, co też skłoniło spółkę do radykalnych cięć w rozkładzie jazdy.
Przewoźnik wspomina o powolnym kroczeniu w stronę normowania się frekwencji wśród pasażerów, którzy w wyniku luzowania obowiązujących obostrzeń powracają również do swoich obowiązków, które wymagają przemieszczania się między poszczególnymi miejscami.
W okresie od 3 do 16 maja, kiedy to powrócono do realizacji części zawieszonych połączeń, odnotowano 255 tysięcy pasażerów, co dało wynik o 80 wyższy niż w okresie od 19 kwietnia do 2 maja i trzykrotnie większy niż w okolicach Wielkanocy.
Mimo że połączenia są stopniowe przywracane, wszystko odbywa się z zachowaniem środków ostrożności. W systemie rezerwacji dostępna jest połowa miejsc siedzących, obowiązuje dystans między pasażerami, zaś kierownicy pociągów otrzymali środki ochrony osobistej – maseczki, rękawiczki i żele do mycia rąk.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c