Podsumowanie Sylwestra: W Warszawie było spokojnie

Stołeczni policjanci czuwali dzisiejszej nocy nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz wszystkich osób witających Nowy Rok w stolicy. Sylwester minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej.

fireworks.jpg

Sylwestrowa noc w Warszawie upłynęła spokojnie. Wszyscy witający Nowy Rok bawili się pod opieką policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz przyjezdnych gości czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy – setki tysięcy osób bawiących się na placach i ulicach, w tym na imprezie plenerowej na błoniach przy Stadionie Narodowym,  funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz incydentów z fajerwerkami.

Podczas minionej doby na stołecznych drogach doszło do 40 kolizji oraz 4 wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby, a jedna zginęła. Funkcjonariusze zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców.  Śmiertelny wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Okopowej i Leszno. Jak ustalili policjanci, kilka minut przed północą doszło tam do zderzenia citroena i bmw. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 59-letnia pasażerka citroena. 25-letni kierowca bmw został zatrzymany przez policjantów, ponieważ badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dzisiaj wiele osób będzie wracało do domów  po sylwestrowych imprezach. Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c