Pogoda jest nieobliczalna. O mały włos od tragedii

W chwili gdy strażniczki  IV Oddziału terenowego kontrolowały rejon ulicy Wolskiej 43, nagle doszło do gwałtownego podmuchu wiatru.Trzask łamanych gałęzi był wyraźnie słyszalny w okolicy. Kiedy funkcjonariuszki spojrzały w kierunku dobiegającego dźwięku, zobaczyły jak rosnące nie opodal drzewo runęło na ziemię, a gałęzie spady na dwa pasy ruchu. Na szczęście nie doszło tragedii.

Fot. Stołeczna Straż Miejska

Funkcjonariuszki natychmiast przystąpiły do zabezpieczenia miejsca i wezwały straż pożarną.
Cała akcja usuwania drzewa nie trwała długo. Już po dziesięciu minutach strażacy zaczęli usuwać skutki porywu wiatru, a już po dwudziestu minutach pocięte kawałki drzewa zostały usunięte z jezdni i ułożone w bezpiecznym miejscu.

Ruch na drodze został szybko przywrócony. Niestety spadająca gałąź uszkodziła stojący blisko drzewa samochód. Na miejscu po chwili zjawił się jego właściciel i patrol policji, który przejął czynności związane z uszkodzeniem pojazdu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.