Pogoda znów może nas zaskoczyć

Wydawać by się mogło, że już pożegnaliśmy się z zimą i możemy cieszyć się wyższymi temperaturami. Niestety, ta nie odpuszcza i czeka nas powrót opadów śniegu i śniegu z deszczem

Fot. Warszawa w Pigułce

Pomimo, że przez ostatnie dni mogliśmy odczuć pierwsze wiosenne klimaty, to patrząc na prognozy wydane w niedzielę, zima znów może nam dać się we znaki. Na początku tygodnia czeka nas załamanie – wrócą opady śniegu i silny wiatr. Jak podaje portal fanipogody.pl, w poniedziałek od południa przejdzie przez kraj niż genueński, który przyniesie spore opady śniegu.

Na wschodzie mają spaść intensywne opady deszczu, a na zachodzie mają pojawić się opady śniegu. Miejscami deszcz przerodzi się w deszcz ze śniegiem i śnieg. Portal dobrapogoda24.pl podkreśla, że w głębi „południowej Małopolski i Podkarpacia, ale i w innych regionach północnej i zachodniej Polski” można spodziewać się również opadu krupy śnieżnej.

Śnieżyca, która będzie przemieszczać się przez region w poniedziałek i wtorek może przynieść nawet do 10 cm śniegu. Te natomiast nie będą problematyczne i ewentualne utrudnienia spowodowane opadami śniegu mogą pojawić się jedynie na wschodzie kraju „późnym popołudniem i wieczorem w poniedziałek”.

Oprócz opadów śniegu szykują się też niższe temperatury. W ciągu dnia termometry nie wskażą więcej niż 5 do 7 stopni Celsjusza, z kolei nocami na nizinach można spodziewać się mrozu – około 5 stopni na minusie. Silniejszy, siarczysty mróz może uderzyć w górach i obszarach podgórskich. Jak podają fanipogody.pl, temperatura może spaść do nawet -15 stopni Celsjusza. 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.