Poinformował o bombie na komisariacie policji. Nie to jest jednak najbardziej oburzające

Krystian R. dzwoniąc na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w Komendzie Stołecznej Policji. Za popełnione przestępstwo 41-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja.pl

Najbardziej oburzające jest to, że Krystian R. był już w przeszłości karany za to samo przestępstwo przez sąd rejonowy w Zgorzelcu.

Tym razem będąc w Warszawie „dla żartów” zadzwonił na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział, że podłożył ładunek wybuchowy w Komendzie Stołecznej Policji.

Policjanci bardzo szybko dokonali sprawdzenia pirotechnicznego całego budynku oraz jego otoczenia nie potwierdzając wcześniejszych doniesień. Równocześnie z tymi czynnościami prowadzone były działania mające na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie osoby, która zaalarmowała służby ratunkowe oraz policję.

Zaledwie kilkadziesiąt minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się tego przestępstwa.

41-latek swoim zachowaniem stworzył sytuację mającą na celu wywołanie przekonania o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w znacznych rozmiarach. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn Krystianowi R. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c