Polacy chcą nowego dnia wolnego. Dzień dzień dłużej przy świątecznym stole?

27 grudnia, tuż po świętach Bożego Narodzenia obchodzić będziemy nowe święto państwowe. Nie będzie ono dniem wolnym, choć, jak pokazują badania, właśnie tego chciałaby większość respondentów.

Fot. Shutterstock

„Z sondażu Instytutu Badań Pollster zrobionego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że za wolnym dniem 27 grudnia opowiada się 54 proc. respondentów” – informuje „Super Express”. Dzięki temu Polacy mieliby trzy dni wolnego, bo 27 grudnia wypada tuż po świętach Bożego Narodzenia.

Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę o ustanowieniu 27 grudnia świętem państwowym- Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Za ustawą było 451 posłów, nikt się nie wstrzymał i nikt nie był przeciwko.

Nowe święto ma upamiętniać powstanie Wielkopolskie. To ważny zryw nie tylko ze względu na Wielkopolskę, ale cały kraj. Dzięki niemu udało się wyzwolić Wielkopolskę, a następnie, po podpisaniu traktatu wersalskiego, przyłączyć ją do Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c