Polakom na Kresach – Pamiętamy – Pomagamy!

W dniach 3-4 grudnia Mohort Pamięci, Głos Bohatera, SZPAK – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej, Paczka dla Bohaterara iKarat Napalm Grupa odwiedzą Kresy, by nieść pomoc naszym rodakom mieszkającym na tych terenach. 

Fot. Głos bohatera - Facebook

Fot. Głos bohatera – Facebook

„Zamierzamy wesprzeć przed światami kilkoro mieszkających tam naszych rodaków, odwiedzić polską parafię i uporządkować jeden z polskich cmentarzy.” – piszą organizatorzy

„Wyjazd ten to kooperacja kilku grup – Mohort Pamięci, Głos Bohatera, SZPAK – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej, Paczka dla Bohaterara, Karat Napalm Grupa.
Plan jest bardzo napięty – w sobotę rano odwiedzimy Parafię Św. Piotra i Pawła w miejscowości Przemyślany – tam księdzu Piotrowi Smolko przekażemy zebrane artykuły szkolne dla dzieci. Następnie kierujemy się w kierunku Brzeżan – do Wolicy. Tam mamy w planie prace porządkowe na cmentarzu na którym pochowanych jest kilkudziesięciu zamordowanych przez banderowców Polaków. Cmentarzem opiekuje 96 letnia samotna i niewidoma Pani Anastazja która jako jedyna przeżyła rzeź. Tej wyjątkowej kobiecie nie tylko przekażemy świąteczne paczki, ale postaramy się także będąc już na miejscu zbadać jej bieżące potrzeby i je zaspokoić (np. zakupić opał czy odzież).

W niedzielę od rana zamierzamy odwiedzić kilku kombatantów mieszkających we Lwowie i wręczyć im świąteczne paczki.
Jeżeli macie ochotę przekazać coś za naszym pośrednictwem Pani Anastazji, księdzu Piotrowi, czy też kombatantom zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy także do przelania symbolicznej złotówki na w/w cele.
Dane do przelewu:

STOWARZYSZENIE GŁOS BOHATERA
UL. MIKOŁAJA KOPERNIKA 34 /38
22-100 CHEŁM

NUMER KONTA: 63 1140 2004 0000 3102 7595 2443
IBAN: PL63 1140 2004 0000 3102 7595 2443
Tytułem: Darowizna na cele statutowe – Kresy”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c