Policja wpadła przerwać wesele! Pierwszy taki przypadek w Polsce?

Wesele w wielkopolskim Malanowie może być przestrogą dla innych nowożeńców. Przyjęcie zakończyło się interwencją policji.

Fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19. Funkcjonariusze nie informują skąd otrzymali informację o weselu, ale najczęściej tego typu kontrole nie są przeprowadzane wiec niewykluczone, że dostali zawiadomienie o nielegalnym zgromadzeniu.

Łącznie wylegitymowali 81 osób w tym obsługę, gości i orkiestrę weselną. Czynności podejmowano z artykułu mówiącego o sprowadzaniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób (…) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej. Za takie przestępstwo grozi nawet więzienie.

– Ten incydent będzie przedmiotem policyjnego dochodzenia. Wobec właściciela obiektu sanepid wydał decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych i zgromadzeń, decyzja ta miała rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z tym wszystkie osoby obecne w lokalu musiały go opuścić – powiedział PAP oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

Źródło: warszawawpigulce.pl/PAP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c