Politechnika Warszawska: doszło do wycieku wrażliwych danych!

Jak ustalił portal niebezpiecznik.pl, do sieci wypłynęły wczoraj wrażliwe dane: nazwiska, numery PESEL oraz serie dowodów osobistych kilku tysięcy studentów oraz pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej.

Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl / Wikipedia

Jak poinformował portal niebezpiecznik.pl, newralgiczne dane pochodzą z systemu OKNO, który uczelnia wykorzystuje do prowadzenia zajęć w trybie online.

Plik, który waży 2,8 GB, zawiera wrażliwe dane, od adresów mailowych i nazwisk, po numery indeksów, PESELe, serie dowodów osobistych oraz nazwiska panieńskie matek.

Jak zasugerował portal, zakres udostępnionych w sieci danych jest na tyle spory, że warto rozważyć unieważnienie czy też zastrzeżenie dowodu i wyrobienie nowego dokumentu.

Głos w sprawie zajęła rzeczniczka uczelni Izabela Koptoń-Ryniec, która ogłosiła, że trwają czynności ustalające szczegóły oraz skalę niebezpieczeństwa. Rzecznik Politechniki Warszawskiej dodała, że sprawa została niezwłocznie przekazana właściwym organom, w tym również służbom współpracującym z Politechniką.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c