Polityk dostał groźby na maila. Wysłał je człowiek, który informował o bombie w konsulacie

Policjanci wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków oraz ich rodzin. Informacja taka dotarła do jednego z biur drogą mailową. Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy wydziału okazało się, że w sprawę może być zamieszany 39-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Tam też został zatrzymany.

Działania operacyjne policjantów stołecznego wydziału do walki z Cyberprzestępczością we współpracy z kolegami z Małopolski, szczególnie z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków oraz ich rodzin. Internetowa informacja z groźbami trafiła do biura jednego z polityków.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do ustalania miejsca pobytu autora informacji. Operacyjne ustalenia doprowadziły ich do jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w bloku i tam zatrzymali 39-letniego Mariusza K.

Do sprawy zabezpieczono sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do przesyłania gróźb, liczne telefony komórkowe oraz karty.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 39-latek już wcześniej był zatrzymywany do podobnych spraw, m.in. w 2013 roku za informacje o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w Konsulacie Niemiec we Wrocławiu.

Teraz 39-latek trafi do zakładu karnego w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za groźby wobec polityków.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.