Polityk skarży się na konieczność noszenia maseczek: „Jestem ozdrowieńcem. Nie zarażam”

Artur Dziambor z Konfederacji jest po przejściu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jego zdaniem, skoro jest już ozdrowieńcem, który nie zaraża, nie powinien nosić maseczki. Jest oburzony tym, że wciąż jest do tego zmuszany. Jego słowa skomentowali między innymi lekarze i inni politycy. 

Fot. Pixabay

Adam Dziambor jest po zakażeniu koronawirusem, przebywał nawet swojego czasu w szpitalu. W wywiadzie dla Polsat News skarżył się na zmuszanie go do noszenia maseczki. Jego zdaniem, skoro chorobę już przeszedł, nie zaraża i nie ma szansy się zarazić ponownie, a więc powinien być z tego obowiązku zwolniony. Tłumaczy, że zasłaniając usta i nos nie ma możliwości normalnie oddychać.
„Wyszedłem ze szpitala z kilkunastoprocentowym ubytkiem na funkcjonalności płuc i cały czas się regenerują te płuca. Mam nadzieję, że wrócę do pełnego zdrowia wkrótce, ale teoretycznie powinienem być zwolniony z tych obostrzeń, nie powinienem musieć nosić maseczki.”
-powiedział. Na jego słowa odpowiedział między innymi Bartosz Kownacki, z partii PiS, który podkreślił, że nie ma naukowego potwierdzenia, że nie można zarazić się COVID-19 ponownie. Na całym świecie mówiono już o kilku takich przypadkach.
Adam Dziambor jest wiceprezesem partii KORWiN, a także posłem na Sejm IX kadencji. W 2020 roku był jednym z kandydatów w zorganizowanych przez Konfederacje prawyborów, mających wyłonić kandydata na stanowisko prezydenta Polski.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c