Pościg ulicami Pragi. Policjanci otrzymali „cynk” o planowanej kradzieży

Operacyjni z północnopraskiej „samochodówki” zatrzymali w pościgu 33-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem toyoty. Policjanci zabezpieczyli również urządzenia służące do kradzieży aut, które mężczyzna porzucił podczas ucieczki. 33-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie i decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Kilka dni temu policjanci z zespołu samochodowego na Pradze Północ zatrzymali podejrzanego o usiłowanie kradzieży pojazdu. Z uzyskanej wcześniej informacji wynikało, że na terenie Targówka ma dojść do kradzieży toyoty. Policjanci bardzo dokładnie przygotowali się do tych działań. Niestrzeżony parking przy ul. Wyszogrodzkiej objęli obserwacją. Tuż przed 21.00 do pojazdu podszedł mężczyzna ubrany w czapkę z daszkiem oraz kaptur i zaczął manipulować przy zamku.

Policjanci ruszyli do akcji. W tym czasie mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu operacyjni obezwładnili go i zatrzymali. Zabezpieczyli również przedmioty, które mężczyzna odrzucił podczas ucieczki. Jak się okazało, były to urządzenia elektroniczne wykorzystywane przy kradzieży pojazdów. Wezwany na miejsce technik kryminalistyki przeprowadził szczegółowe oględziny samochodu i zabezpieczył ślady. Policjanci ustalili właścicielkę auta i powiadomili ją o zdarzeniu. Sebastian K. trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ przygotowali materiał dowodowy i doprowadzili 33-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania kradzieży toyoty. Prokurator nadzorujący śledztwo zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór i zobowiązał go do stawiania się w jednostce Policji trzy razy w tygodniu.

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Sebastian K. naraził się na wyższy wymiar kary, bowiem przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy.

To kolejna już w ostatnim czasie udana realizacja policjantów z „samochodówki”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c