Postępowanie sprawdzające w szpitalu Św. Rodziny. „Jeśli doniesienia się potwierdzą nie różni się to od sadystycznego zabójstwa”

Prokuratura wszczyna postępowanie sprawdzające w szpitalu Świętej Rodziny. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli m.in. Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia i poseł Piotr Liroy-Marzec z ugrupowania Kukiz ’15.

Fot. Google Maps

Fot. Google Street View

Cała sprawa jest szeroko komentowana w mediach. Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz ’15 na antenie TVN24 powiedział nawet, że „jeśli doniesienia się potwierdzą, nie różni się to od sadystycznego zabójstwa”. Dodał, że jest znany z tego, że uważa aborcję za coś złego, za zabójstwo, ale jest daleki od ferowania wyroków.

IAR podaje natomiast, że Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej poinformował, że postępowanie zostało wszczęte „w kierunku przestępstwa z artykułu 160 paragraf 2 Kodeksu Karnego, czyli nieudzielenia pomocy przez personel szpitala dziecku, co naraziło je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia”

Szpital twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i procedurami medycznymi i, że ściśle współpracuje z prokuraturą w celu wyjaęnienia tej sprawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c