Powrót do szkół? Nie dla wszystkich. Są nowe wytyczne

W poniedziałek 17 maja do nauczania stacjonarnego wracają uczniowie szkół średnich oraz klasy 4-8 szkół podstawowych. Powrót do szkół zacznie się od stopniowej, hybrydowej nauki. Uczniowie część zajęć spędzą w szkole, a część w domu przed komputerem. Dla wielu z nich po półrocznej przerwie ciężko będzie powrócić do codziennych zajęć w szkole. 

fot. Pexels

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich, 17 maja wracają do szkół, najpierw w trybie hybrydowym, a po dwóch tygodniach w pełni stacjonarnym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało listę wytycznych w związku z powrotem uczniów do szkół.

Najważniejsze z nich to dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie klas i innych pomieszczeń wspólnych.

Wśród wytycznych pojawia także rekomendacja o rezygnacji z dojazdu do szkół komunikacją miejską na rzecz korzystania z własnych środków transportu jak rower czy hulajnoga. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji, choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie są objęci kwarantanną lub izolacją domową.

„Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami. Zaleca się, w zależności od warunków lokalowych szkoły, takie planowanie rozkładu zajęć, aby ograniczyć kontakt między klasami, zwłaszcza w przestrzeniach wspólnych” – można przeczytać w nowych rekomendacjach w wskazaniach.

Nauka hybrydowa przez najbliższe dwa tygodnie polegać ma na tym, że nie więcej jak 50 proc. uczniów uczęszczać będzie na zajęcia stacjonarne i co najmniej 50 proc. uczniów będzie uczestniczyć w zajęciach online.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c