Powrót do szkół pod znakiem zapytania. Naukowcy alarmują

Polska Akademia Nauk zaleca na zbliżający się rok szkolny obowiązkowe szczepienia nauczycieli, rozpoczęcie masowych szczepień dla uczniów oraz regularne testowanie wszystkich pracowników szkół na obecność koronawirusa. 

Fot. Shutterstock

Jeżeli akcja szczepień wśród nauczycieli i uczniów nie powiedzie się, powrót do nauki stacjonarnej może okazać się dostępny tylko dla nielicznych.

Naukowcy z PAN wskazują, że kwestia szczepień będzie kluczowa jeżeli chce się uniknąć powrotu do zdalnego nauczania. Zaszczepiło się bowiem za mało uczniów. W grupie 12-18 lat podano do tej pory 900 dawek preparatu firmy Pfizer. Pełne zaszczepienie liczone jest dopiero przy 4,5 mln.

„Szczepmy uczennice i uczniów, szczepmy obowiązkowo personel szkolny i postępujmy według zasad dystans, dezynfekcja, maseczki. Tylko w ten sposób unikniemy nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022” – apelują naukowcy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c