Powrót dzieci do szkół po feriach wciąż jest możliwy

Powrót dzieci do szkół 18 stycznia wciąż stoi pod znakiem zapytania, ale jest możliwy – jak powiedział premier. Plany rządu aby po feriach wróciły najmłodsze klasy I-III niekoniecznie muszą zrealizować się w całości. Zależne to będzie od kilku czynników. 

Fot. Shutterstock

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że powrót uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych jest możliwy, jednak będzie zależny od sytuacji epidemicznej pod koniec ferii.

Kolejnym warunkiem są negatywne wyniki testów na koronawirusa przedstawiane przez nauczycieli. Masowe badania nauczycieli odbędą się między 11 a 15 stycznia. Jak zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz  „nauczyciel, który uzyska wynik pozytywny, nie wróci do szkoły.” 

Zaznaczył jednak, że badania będą odbywać się na zasadzie dobrowolności.

Jak poinformował rzecznik resortu zdrowia, do badań przesiewowych zgłosiło się 190 tys. nauczycieli klas I-III.

Najbliższe dwa tygodnie będą zatem decydujące. W planach na razie nie ma jeszcze powrotu do szkół uczniów klas wyższych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c